+420 603 111 741
vendula.tycarova@seznam.cz

Fotografie znamená zastavit na zlomek vteřiny čas a už v tu chvíli se z ní stává vzpomínka.A v dnešní době se těmito vzpomínkami nešetří, protože není nic snazšího, než vzít do ruky telefon nebo digitální fotoaparát a zaplnit paměťové karty tisícem obrázků. A některé z nich mohou být opravdu nenahraditelné a radím Vám dobře… když se Vám něco takového podaří zachytit, vytiskněte si to.

Fotograf většinou nemá tu šanci být s Vámi během těch spontánních a neopakovatelných chvilek a tak je dobře, že tyhle možnosti jsou.

Fotograf by Vám ale měl nabídnout možnost vytvořit snímky, které budou jiné. Budou nadčasové, budou krásné, budete se k nim rádi vracet a budete si je chtít třeba pověsit na zeď.

Fotograf by měl umět najít Vaši krásu, podtrhnout ji a vložit do snímku svůj rukopis.

Ateliér,
exteriér,
nebo zajímavý
interiér

Ženy,
muži
nebo děti

Žádné vyhlazovací
filtry,
ale profesionální
ruční retuše.

Osobní přístup
a nalezení
vlastního
stylu.

Všechny
fotografie
v tisku.

Spolupracuji s profesionální vizážistkou,
která Vás na focení připraví. Ať už jde o pouhé sjednocení pleti,
přirozený make-up nebo výraznější líčení.
Vždy se postará i o Váš účes. Může také asistovat během focení.

O způsobu a možnostech focení, zapůjčení oblečení,
o Vašich představách i výsledné ceně si můžeme
popovídat na tel. čísle 603 111 741 a nebo
se s Vámi ráda osobně nezávazně sejdu
u mě v ateliéru a vše společně probereme
a naplánujeme. Není totiž nic lepšího, než když vím,
kdo na focení přijde a co od něj očekává.
Možnost připravit moodboard.

Orientační ceník:
(Cena je vždy otázkou náročnosti focení a hlavně retuší)

Fotografování: 500,- Kč/hod
Fotografie (digitálně + tisk 13x19 cm):

Portrét: 300,- Kč/ks (minimum 3 kusy)
Dětský portrét: 150,- Kč/ks (minimum 5 kusů)
Těhotenský portrét: 200,- Kč/ks (minimum 5 kusů)
Focení s novorozenci: 200,- Kč/ks (minimum 5 kusů)

Příplatky:
Doprava mimo Plzeň: 7,50 Kč/km
Focení u Vás doma: 500,- Kč
Desky s paspartami na fotografie – 10 ks paspart: 750,- Kč
Desky s paspartami na fotografie – 15 ks paspart: 900,- Kč
Detailní retuše vlasů (např. fotografie pro kadeřnické soutěže, reklamní foto) 800,- Kč

Líčení a úprava vlasů: od 650,- Kč (cena se odvíjí od náročnosti make-upu, účesu, případné změny vizáže během focení, stylingu, asistence při focení atd.)

Prosím, čtěte obchodní podmínky:

Termín focení můžete poptat telefonicky nebo e-mailem (případně prostřednictvím zprávy na sociálních sítích). Po odsouhlasení nabídnutého termínu se tento stává závazným. Zrušit jej je možné s dostatečným předstihem e-mailem, týden a méně předem již pouze telefonicky. V případě nemoci máte nárok na náhradní termín. Doba čekání se může lišit v závislosti na sezóně a mé vytíženosti a například pro těhotenské nebo newborn fotografování nemusí být v mých možnostech náhradní termín poskytnout. Při druhé změně termínu Vám již budu účtovat cenu za focení jako zálohu předem. Objednáním termínu bezvýhradně přistupujete na tyto obchodními podmínkami a zároveň souhlasíte s mým se stylem fotografování a úprav.
Cena je splatná ve dvou splátkách. Za fotografování platíte ihned po focení. Cenu za fotografie po odsouhlasení fotografií k úpravě.

Doba focení je standardně 1 hodina. Pokud požadujete delší čas, informujte mě o tom hned při objednávání termínu. V případě, že se v den focení opozdíte, doba fotografování se neprodlužuje. Pokud se opozdíte o více než 20 minut, není mojí povinností na Vás v ateliéru nebo na vybraném místě čekat.
Originály ve formátu RAW a neupravené snímky neposkytuji!!!
Fotografie k úpravě vybírám sama. V případě, že po dohodě zašlu náhledy fotek pro výběr zákazníkem, je zakázáno tyto neupravené snímky kdekoli zveřejňovat (dle autorského zákona 212/2000 sb.). Slouží pouze pro výběr fotografií k úpravě. Tyto by měl zákazník vybrat v co možná nejkratší době. Pokud výběr provede déle než během 3 týdnů od zaslání náhledů, může to výrazně prodloužit dobu dodání hotových fotografií. Pokud zákazník neprovede výběr po dobu 3 měsíců od zaslání náhledů, snímky budou smazány a platba za fotografování se nevrací.
Objednání fotografií je závazné.

Všechny úpravy a retuše provádím podle vlastního uvážení. Pokud máte nějaký speciální požadavek, sdělte mi ho, prosím, ještě před focením.
U rodinné fotografie cena zahrnuje základní úpravy jako je ořez, úprava expozice, kontrastu, jasu a saturace a také retuše momentálních vad pleti jako jsou pupínky nebo škrábance. Veškeré nadstandardní retuše jako je zjemnění vrásek a struktury pleti, úprava objemu vlasů nebo proporcí postavy, bělení zubů, odstranění vykukujících ramínek apod. provádím pouze za příplatek 150,- Kč za každou takto upravenou fotografii.
U portrétní a těhotenské fotografie provádím tyto úpravy automaticky v případě, že využijete služeb mnou doporučené vizážistky. Pokud se rozhodnete využít vlastní vizážistku nebo se budete líčit a česat sami, platí totéž co u rodinné fotografie. Retušuji na základě svého vlastního pocitu. Pokud máte nějaký zvláštní požadavek na úpravu fotografií, musíte mi ho sdělit již při focení, kde zároveň dojde k dohodě, zda úprava bude v ceně, nebo zpoplatněná.

U novorozenecké fotografie retušuji případnou vyrážku a šupinky v obličeji, na těle miminka pak pouze velké olupující se kusy kůže.
Po předání zakázky uchovávám z kapacitních důvodů formát RAW jeden měsíc a následně mažu. Pokud chce zákazník fotografie reklamovat, musí tak učinit během této doby. Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci. Stejně tak nespokojenost s mým stylem fotografování či úpravou fotografie, která je v souladu s tím, co jste do té doby mohli vidět na mém webu, facebooku či instagramu.
Vyvolané fotografie lze reklamovat nejdéle do týdne od předání a za důvod k reklamaci se nepovažuje světlost, tmavost či barevnost výtisku, ale pouze skutečné vady fotografie vzniklé při jejím vyvolání (škrábance, šmouhy apod.).

Fotografie v digitální podobě dostanete ve formátu JPG. Vždy v barevné variantě v rozlišení pro tisk a zmenšené pro použití na internetu. Černobílou variantu fotografie dodávám automaticky u snímků, u kterých s tím počítám již při focení, případně mají zajímavou světelnou atmosféru a převod do čb zde má smysl. Tyto snímky obdržíte zdarma. Pokud si černobílou variantu vyžádáte, jsem oprávněna účtovat další příplatek.
Předané fotografie archivuji po dobu jednoho roku.
Termín dodání je do 5 týdnů od fotografování (případně zaslání Vašeho výběru). V případě většího vytížení (např. během svatební sezóny) se tato doba může prodloužit.
Ceník je platný od 1. 9. 2018 a je nedílnou součástí obchodních podmínek.
Vyhrazuji si právo použít některé z fotografií pro svoji prezentaci na sociálních sítích a webových stránkách. Zákazník má právo s tímto nesouhlasit. Pokud však svůj nesouhlas neprojeví nejdéle do skončení focení, považuji použití fotografií za odsouhlasené.
Zákazník nabývá k fotografiím vlastnická práva pro soukromé a nekomerční využití. Všechny fotografie jsou ale předmětem autorského práva.
Oprávnění pro komerční využití může zákazník nabýt pouze výslovným písemným souhlasem autora. Jakékoli komerční použití fotografií bez mého souhlasu zakládá nárok na smluvní pokutu v maximální výši 250.000,- Kč.